Wkrótce crowdfunding MidGuard: Gra Fabularna.

Newsy / OPUBLIKOWANE W

W serwisie wspieram.to, rusza niebawem zbiórka na wydanie  MidGuard:Gra Fabularna, postanowiłem więc zebrać w jednym wpisie wszystko co aktualnie wiadomo o nadchodzącej kampanii.

 

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z Midguard: Gra Fabularna to polecam pobrać darmowy starter z MidGuard RPG – Starter, autorzy gry zapowiedzieli, że wraz ze startem kampanii  pojawi się aktualizacja startera.

Co aktualnie wiemy?

 

Zbiórka rozpoczyna się 08.02.2021 o godzinie 10:00, aby nie przegapić startu polecam zapisać się do powiadomienia o rozpoczęciu, tutaj : Wkrótce crowdfunding MidGuard: Gra Fabularna.

Znamy trzy nagrody dla wspierających (w tym jedna dostępna tylko w trakcie kampanii) oraz dwa dodatki (jeden dostępny bezpłatnie  w ramach Early Bird przez pierwsze 48h trwania zbiórki).

Poniżej znajdziecie grafiki prezentujące nagrody (podręcznik wydany będzie w formacie A4):

Autorką grafik na obu wersjach okładki jest Ania Jarmołowska.


Dodatki

 

Pierwszym dodatkiem który został zapowiedziany jest zestaw kości (2xk20, 2xk10 oraz 2xk6) dedykowanych do MidGuard: Gra Fabularna od Q-workshop. Kości są w dwóch kolorach. Runy Odyna oraz Norm zastępują najwyższe liczby.  Mechanika nie wymaga innych kości, więc taki zestaw wystarcza do gry.

Przez pierwsze 48h zbiórki, w ramach Early Bird do każdej nagrody (poza Cyber-Midgard) zestaw kości będzie dodawany bezpłatnie.

 

Drugim dodatkiem jest popiersie berserkera z uniwersum MidGuard o wysokości 12 cm, wykonane z żywicy. 

 

(model na grafice został pomalowany farbą podkładową)


Kampanię wspiera całkiem liczna i ciągle rosnąca grupa patronów. Dzięki temu, możecie obejrzeć sesję MidGuard w paru miejscach:

Na kanale Termosa czyli Wojciecha Termiszewskiego znajdziecie  2 filmy, tworzenie postaci oraz prowadzoną przez Termosa sesję : Kanal_Termosa

Na kanale BaniakBaniaka, jutro tj. 07.02. o godzinie 16:00 odbędzie się sesja MidGuard. 

Erpegowy BrodA udostępnił już nagrania z 3 sesji:

  1. MIDGUARD – Operacja Gniew Fenrisa – Testujemy nową grę RPG!  – czyli scenariusz ze startera. 
  2. MIDGUARD – Valhalla Wzywa + Opinia
  3. MIDGUARD – Pieśń Neonów i Topora

Sesje “Walhalla Wzywa” poprowadziła też RPGowa KoleŻanka, nagranie dostępne jest tutaj: 🛰️ Walhalla Wzywa! (MidGuard)

 


Jak już pisałem wcześniej za oprawę graficzną podręcznika odpowiada Ania Jarmołowska Art – Home

Autorem ilustracji broni i pancerzy jest https://www.facebook.com/adam.szary 

Moje zdanie na temat MidGuard mieliście okazję poznać w jednym z wcześniejszych wpisów. Zachęcam do wsparcia nadchodzącej zbiórki, zapowiada się epicka kampania!!

Postaram się aktualizować informację o zbiórce przez cały okres jej trwania.   

 

Aktualizacja  nr 1.   

Dziś tj. 07.02 czyli dzień przed rozpoczęciem zbiórki.  Poznaliśmy kolejne dwie nagrody dla wspierających.

 

Nagroda „Asgard”  ( limitowana dla 10ciu wspierających), oferuje umieszczenie w podręczniku grafiki portretowej opartej na wizerunku wspierającego, przedstawiającą słynną w uniwersum MidGuard osobę i wpleceniu jej w fabularny kanon MidGuard.

Nagroda „Ragnarok” ( limitowana dla 10ciu wspierających),  daje możliwość umieszczenia całostronicowej  grafiki opartej na wizerunku wspierającego.  Będzie to kluczowa dla uniwersum postać : Konung, bóg lub bogini.

Wszystkie szczegóły odnośnie ilustracji oraz postaci, autorzy ustalą  indywidualnie z wspierającymi  którzy  wybiorą te nagrody.

Aktualizacja nr 2 

Zbiórka wystartowała, aktualnie po 4,5h osiągnięto próg 40% wymaganej kwoty.  Do wydania podręcznika potrzebne jest 30000zł, kolejny próg to 40000zł który odblokuje dodatkowe 2 przygody dostępne dla wszystkich wspierających. Będą to scenariusze autorstwa Andrzeja „Enca” Stója oraz Marcina Łączyńskiego.

Aktualizacja nr 3 

Wydanie podręcznika zostało ufundowane.   Gratulacje!!!

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 50 dni.

 

Aktualizacja nr 4 

Zbiórka nie zwalnia. Tempo z jakim osiągane są kolejne progi, jest niesamowite.   Aktualnie (10.02.2021) zebrano już 179% wymaganej kwoty czyli prawie 54000zł.  Ujawnione zostały kolejne progi zbiórki, czekamy na kolejne.

Aktualizacja nr 5

Kolejny próg zbiórki został przekroczony.  Ujawniono też kolejne progi do odblokowania:

 

Czy podobają się wam odblokowane i zapowiedziane progi?

Mnie cieszą wszystkie te które zwiększają zawartość podręcznika oraz dodają nowe scenariusze.  Mam cichą nadzieję, że jednym z kolejnych progów będzie wydanie wszystkich odblokowanych PDFów w formie  drukowanej ( najlepiej w formie jednej książki, bo nie lubię wydań „broszurowych”).

 

Aktualizacja nr 6 

Zbiórka przekroczyła 200% wymaganej do wydania  podręcznika kwoty.

Ujawniony został kolejny próg zbiórki:

 

Jak widać, MidGuard nie zwalnia.

Aktuallizacja nr 7 

Z przyczyn rodzinnych chwilkę mnie tu nie było ale już nadrabiam zaległości.

Zbiórka wkroczyła w ostatni etap.  W momencie gdy pisze tą aktualizację do  końca pozostało 37h, łączna kwota 97320zł  czyli 324% z wymaganych do wydania gry 30000zł.   Tym samym MidGuard został pierwszym całkowicie Polskich systemem RPG z tak ogromnym sukcesem w serwisie wspieram.to.

Co ciekawego wydarzyło się na zbiórce w trakcie mojej nieobecności?

Na FB uruchomiona została grupa dla wspierających, twórcy gry umieszczają tam  premierowo elementy podręcznika/ zasad / opisów – naprawdę wiele dobra się tam pojawia.  Jeśli ktoś(podobnie jak ja), nie może doczekać się większej ilości informacji na temat świata MidGuard to właśnie na grupie ma szansę zapoznać się premierowo z materiałami które pojawią się w podręczniku.

Ujawnione kolejne progi zbiórki ( no i wszystkie progi  do 90tyś zł  zostały odblokowane)

Pojawiły się nowe dodatki  które możemy  „dokupić”  w trakcie zbiórki. 

Dodatki to : 

Ekran Mistrza Gry – zawierające wszelkie niezbędne dla MG informacje i zasady.

 

Zestaw akrylowych znaczników MidGuard które znacznie ułatwią zarządzanie zasobami postaci graczy.

Znaczniki wykonane będą przez Micro Art Studio – możecie więć mieć pewność że będą to świetnie wykonane produkty wysokiej jakości.

 

Metalowy obrazek Displate z jedną z grafik z gry. 

Tutaj również za wykonanie odpowiada Micro Art Studio. 

Ostatnim dodatek który możecie nabyć na zbiórce jest mi szczególnie bliski, jest to poduszka z grafiką z gry.  Poduszka wykonana  będzie z drukowanego Minky,  wypełniona antyalergiczną kulką silikonową.  Wykonaniem tego gadżetu zajmuje się oczywiście  Rare Printed Gear 

 

Zostały ostatnie godziny aby wesprzeć MidGuard.  

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to zachęcam Was do wsparcia zbiórki.

 

Dodaj komentarz