Wkrótce crowdfunding MidGuard: Gra Fabularna.

Newsy / OPUBLIKOWANE W

W serwisie wspieram.to, rusza niebawem zbiórka na wydanie  MidGuard:Gra Fabularna, postanowiłem więc zebrać w jednym wpisie wszystko co aktualnie wiadomo o nadchodzącej kampanii.

 

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z Midguard: Gra Fabularna to polecam pobrać darmowy starter z MidGuard RPG – Starter, autorzy gry zapowiedzieli, że wraz ze startem kampanii  pojawi się aktualizacja startera.

Co aktualnie wiemy?

 

Zbiórka rozpoczyna się 08.02.2021 o godzinie 10:00, aby nie przegapić startu polecam zapisać się do powiadomienia o rozpoczęciu, tutaj : Wkrótce crowdfunding MidGuard: Gra Fabularna.

Znamy trzy nagrody dla wspierających (w tym jedna dostępna tylko w trakcie kampanii) oraz dwa dodatki (jeden dostępny bezpłatnie  w ramach Early Bird przez pierwsze 48h trwania zbiórki).

Poniżej znajdziecie grafiki prezentujące nagrody (podręcznik wydany będzie w formacie A4):

Autorką grafik na obu wersjach okładki jest Ania Jarmołowska.


Dodatki

 

Pierwszym dodatkiem który został zapowiedziany jest zestaw kości (2xk20, 2xk10 oraz 2xk6) dedykowanych do MidGuard: Gra Fabularna od Q-workshop. Kości są w dwóch kolorach. Runy Odyna oraz Norm zastępują najwyższe liczby.  Mechanika nie wymaga innych kości, więc taki zestaw wystarcza do gry.

Przez pierwsze 48h zbiórki, w ramach Early Bird do każdej nagrody (poza Cyber-Midgard) zestaw kości będzie dodawany bezpłatnie.

 

Drugim dodatkiem jest popiersie berserkera z uniwersum MidGuard o wysokości 12 cm, wykonane z żywicy. 

 

(model na grafice został pomalowany farbą podkładową)


Kampanię wspiera całkiem liczna i ciągle rosnąca grupa patronów. Dzięki temu, możecie obejrzeć sesję MidGuard w paru miejscach:

Na kanale Termosa czyli Wojciecha Termiszewskiego znajdziecie  2 filmy, tworzenie postaci oraz prowadzoną przez Termosa sesję : Kanal_Termosa

Na kanale BaniakBaniaka, jutro tj. 07.02. o godzinie 16:00 odbędzie się sesja MidGuard. 

Erpegowy BrodA udostępnił już nagrania z 3 sesji:

  1. MIDGUARD – Operacja Gniew Fenrisa – Testujemy nową grę RPG!  – czyli scenariusz ze startera. 
  2. MIDGUARD – Valhalla Wzywa + Opinia
  3. MIDGUARD – Pieśń Neonów i Topora

Sesje “Walhalla Wzywa” poprowadziła też RPGowa KoleŻanka, nagranie dostępne jest tutaj: 🛰️ Walhalla Wzywa! (MidGuard)

 


Jak już pisałem wcześniej za oprawę graficzną podręcznika odpowiada Ania Jarmołowska Art – Home

Autorem ilustracji broni i pancerzy jest https://www.facebook.com/adam.szary 

Moje zdanie na temat MidGuard mieliście okazję poznać w jednym z wcześniejszych wpisów. Zachęcam do wsparcia nadchodzącej zbiórki, zapowiada się epicka kampania!!

Postaram się aktualizować informację o zbiórce przez cały okres jej trwania.   

 

Aktualizacja  nr 1.   

Dziś tj. 07.02 czyli dzień przed rozpoczęciem zbiórki.  Poznaliśmy kolejne dwie nagrody dla wspierających.

 

Nagroda „Asgard”  ( limitowana dla 10ciu wspierających), oferuje umieszczenie w podręczniku grafiki portretowej opartej na wizerunku wspierającego, przedstawiającą słynną w uniwersum MidGuard osobę i wpleceniu jej w fabularny kanon MidGuard.

Nagroda „Ragnarok” ( limitowana dla 10ciu wspierających),  daje możliwość umieszczenia całostronicowej  grafiki opartej na wizerunku wspierającego.  Będzie to kluczowa dla uniwersum postać : Konung, bóg lub bogini.

Wszystkie szczegóły odnośnie ilustracji oraz postaci, autorzy ustalą  indywidualnie z wspierającymi  którzy  wybiorą te nagrody.

Aktualizacja nr 2 

Zbiórka wystartowała, aktualnie po 4,5h osiągnięto próg 40% wymaganej kwoty.  Do wydania podręcznika potrzebne jest 30000zł, kolejny próg to 40000zł który odblokuje dodatkowe 2 przygody dostępne dla wszystkich wspierających. Będą to scenariusze autorstwa Andrzeja „Enca” Stója oraz Marcina Łączyńskiego.

Aktualizacja nr 3 

Wydanie podręcznika zostało ufundowane.   Gratulacje!!!

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 50 dni.

 

Aktualizacja nr 4 

Zbiórka nie zwalnia. Tempo z jakim osiągane są kolejne progi, jest niesamowite.   Aktualnie (10.02.2021) zebrano już 179% wymaganej kwoty czyli prawie 54000zł.  Ujawnione zostały kolejne progi zbiórki, czekamy na kolejne.

Aktualizacja nr 5

Kolejny próg zbiórki został przekroczony.  Ujawniono też kolejne progi do odblokowania:

 

Czy podobają się wam odblokowane i zapowiedziane progi?

Mnie cieszą wszystkie te które zwiększają zawartość podręcznika oraz dodają nowe scenariusze.  Mam cichą nadzieję, że jednym z kolejnych progów będzie wydanie wszystkich odblokowanych PDFów w formie  drukowanej ( najlepiej w formie jednej książki, bo nie lubię wydań „broszurowych”).

 

Aktualizacja nr 6 

Zbiórka przekroczyła 200% wymaganej do wydania  podręcznika kwoty.

Ujawniony został kolejny próg zbiórki:

 

Jak widać, MidGuard nie zwalnia.

Dodaj komentarz